Frederikshavn

50 år i Lions Club

Børge Pahl Christensen hædret på Lions’ generalforsamling

Jørgen Tøttrup Larsen overrakte ”Lions Melvin Jones Fellow Award” til Børge Pahl Christensen, der fik den største æresbevisning, man kan få indenfor Lions. 	Privatfoto

Jørgen Tøttrup Larsen overrakte ”Lions Melvin Jones Fellow Award” til Børge Pahl Christensen, der fik den største æresbevisning, man kan få indenfor Lions. Privatfoto

FREDERIKSHAVN:Den 31. marts 2013 kunne tidl. glarmester Børge Pahl Christensen, som den første i klubbens historie i øvrigt, fejre 50 års medlemskab af Lions Klub Frederikshavn, hvilket blev fejret på behørig vis på klubbens årlige generalforsamling i sidste uge.

Præsident for Lions Klub Frederikshavn, Jørgen Tøttrup Larsen, overrakte det synlige bevis, ”Lions Melvin Jones Fellow Award” til Børge Pahl Christensen, som i samme forbindelse blev udnævnt til Lions Melvin Jones Fellow, hvilket er den største æresbevisning indenfor Lions, og som gives til personer, der har ydet en særlig indsats.

Kommentarer


Anmeld kommentaren

Giv redaktøren besked, hvis du synes indholdet virker forkert.

Anmeld kommentaren

Redaktøren er underrettet og vil kigge nærmere på indlægget.