Pandrup

Erik Sørensen stopper som direktør i Jetsmark IF

Erik Sørensen siger farvel til Jetsmark IF og klubbens store anlæg. Arkivfoto

Erik Sørensen siger farvel til Jetsmark IF og klubbens store anlæg. Arkivfoto

PANDRUP:47 år på arbejdsmarkedet er nok. Direktør Erik Sørensen, Jetsmark IF, vil nu bruge sin tid på andet end arbejde og har meddelt bestyrelsen, at han går på efterløn 1. august. Erik Sørensen har været hos Jetsmark IF i to år, hvor han især har haft ansvaret for sponsorer og marketing. En spændende men også krævende tid, hvor klubben har gennemgået en rivende udvikling. Erik Sørensen forsikrer over for NORDJYSKE Medier, at der ikke er en skjult dagsorden bag hans beslutning. Tværtimod har han haft det godt med lokalområdet og opbakningen fra erhvervslivet samt samarbejdet med træner Henning Pedersen, sportschef Ove Hallager og bestyrelsen. Jetsmark IF går straks i gang med at finde en ny direktør. Læs mere i 1. sektion