Gratis hockey-begravelse i Aalborg

Når AaB Ishockey lægges i graven med klubbens sidste kamp i Gigantium Isarena, koster det ikke noget at komme ind.

AaB Ishockey spiller klubbens sidste hjemmekamp på fredag. Foto Henrik Bo

AaB Ishockey spiller klubbens sidste hjemmekamp på fredag. Foto Henrik Bo

AaB-koncernen har besluttet sig for at lade der være fri entre til fredagens DM-bronzemedaljekamp på hjemmeis mod SønderjyskE. De to slagne mandskaber fra semfinalerne mødes i weekenden i en komprimeret medaljeduel med kamp i Aalborg fredag og et returopgør i Vojens lørdag. - Opgøret (fredag den 30. marts kl. 19.30, red.) spilles i Gigantium Isarena og for at markere den sidste ishockey-kamp i AaB-regi inden overgangen til Aalborg Ishockey vil der være gratis entré til opgøret. Billetter til kampen kan afhentes i Intersport i Friis Center, samt på kampdagen i billethusene i Gigantiums foyer, oplyser AaB Ishockey på deres hjemmeside.