Gymnaster på nettet

BRØNDERSLEV:Brønderslev Gymnastikforening (BGF) er glade for endelig at præsentere sin nye hjemmeside på www.b-g-f.dk. - På hjemmesiden kan man finde diverse oplysning om store og små ting, som har med gymnastik og BGF at gøre, oplyser formand Peter Karstrøm Vagning. I første omgang er siden etableret og aktiveret, men den er ikke fuldt udbygget -flere områder er under udvikling. Pt. bydes man velkommen og kan finde relevante gymnastik-links. Det er tanken, at siden snarest og løbende vil blive udbygget med flere oplysninger. - På længere sigt vil hjemmesiden kunne udgøre et godt supplement til foreningens øvrige kommunikation, og vil kunne være til gavn og nytte for mange. Kommunikationen består nu af Lederposten (internt nyhedsbrev til instruktører), Byens Gymnastik Fans (klubblad for alle medlemmer) og senest hjemmesiden. - Så lad det være en lille ekstra julegave til vores medlemmer. Medlemmerne kan så begave foreningen ved at sende gode og sjove fotos fra juleafslutningen til formanden på adressen pka@ah.dk. Derefter kan de komme med på hjemmesiden. Hjemmesiden er holdt i BGFs tradtionelle farver: Rød, sort og hvid. En finurlighed er, at de to springende gymnaster fra foreningens logo følger med overalt. Klikker man på dem, kommer man retur til forsiden. dving