Thisted

Hæder til trofaste hjælpere

Karen og Egon Andersen samt Ole Olsen blev de første modtagere af Medhjælperprisen i TFC

Hans E. Olesen overrækker medhjælperprisen til Egon og Karen Andersen. Til højre den anden prismodtager, Ole Olsen. Foto: Michael Koch
Hans E. Olesen overrækker medhjælperprisen til Egon og Karen Andersen. Til højre den anden prismodtager, Ole Olsen. Foto: Michael Koch

THISTED: Der var taktfaste og fortjente klapsalver til ægteparret Karen og Egon Andersen samt Ole Olsen, da de som de første modtog den ny Medhjælperpris i TFC.

Prismodtagerne blev hyldet i forbindelse med den årlige medhjælperfest i TFC.

Det var initiativtagerne til prisen, Hans E. Olesen og Poul Erik Christensen, som uddelte prisen, som er på 2500 kr.

De understregede begge, at uden de frivillige medhjælperes store og uvurderlige indsats kan idrætsklubberne ikke eksistere.

Få adgang første måned for kun 49 kr.

Prøv Nordjyske nu

Allerede abonnent? Log ind

Abonnementet giver adgang til Nordjyske.dk og fornyes automatisk til 109 kr. pr. måned og er uden binding.

Gå til relaterede emner

Forsiden