Klub uddelte vandrepokaler

} JUDO: Jetsmark Judoklub har afsluttet sæsonen, og det foregik med uddeling af de eftertragtede vandrepokaler. For fjerde år i træk gik pokalen for en særlig god indsats til Maria Simosen. Thomas Thomsen blev honoreret med en flidspokal i juniorrækken, mens det for seniorerne var Daniel Simonsen, der løb med den ære. Klubbens fighterpokal fik Kenneth Kronborg, mens Simon Rank fik kammeratskabspokalen. Derudover bemærkede judoformand Michael Simonsen, at det rent sportslig har været en god sæson med mange stævner og adskillige flotte placeringer til klubbens kæmpere. Arne Nøhr blev valgt som foreningens sekretær, og derudover er Heine Christiansen kasserer, mens Michael Simonsen er formand.Klubben starter op igen efter sommerferien i august. } NEDERLAG: Saltum serie 3 tabte hjemmekampen mod Bindslev med 1-2. Saltum var ellers ubesejrede inden kampen og om det var undervurdering af modstanderen eller det var fordi de andre hold har fundet ud af Saltums spil skal være usagt. Hjemmeholdet startede godt og lagde pres på Bindslev med flere store chancer til følge. Bindslev kom foran 0-1 efter 20 minutters spil på et kontraangreb, men Saltum kom tilbage i kampen, da Isak Broe efter 35 minutter kunne udligne til halvlegsstillingen 1-1. Hjemmeholdet dominerede hele 2. halvleg, men det var Bindslev der kom foran 1-2 allerede efter 5 minutters spil og selvom presset på udeholdets mål blev større og større som halvlegen skred frem blev Saltum aldrig rigtige farlige og måtte derfor indkassere sæsonens første nederlag.