Kom og hep på HK Star

Håndboldklubben HK Star håber, at mange vil komme forbi Tornhøjhallen i morgen søndag og heppe på klubbens unge spillere. Har man brug for noget at styrke sig på, vil der være gratis kaffe og the. Arkivfoto

Håndboldklubben HK Star håber, at mange vil komme forbi Tornhøjhallen i morgen søndag og heppe på klubbens unge spillere. Har man brug for noget at styrke sig på, vil der være gratis kaffe og the. Arkivfoto

HK STAR fejrer Håndboldens Dag i morgen 11. december i Tornhøj Idrætscenter.

Klubben vil sætte håndbolden i fokus og give spillere, forældre og tilskuere en god håndboldoplevelse - og det kommer ikke til at gå stille af.

Dagen vil være pakket med kampe, hvor klubbens unge vil møde modstandere fra St. Restrup, Svenstrup/Godthåb, Nøvling IF, IK1919 Aalborg og Aalborg KFUM.

Kampene vil blive speaket med navneopråb, målscore og musikken vil få fuld skrue.

I HK Star håber arrangørerne, at klubbens unge og alle med interesse for håndbold vil tager familie og venner under armen og slå et slag forbi hallen for at heppe på holdene, så de unge kan få en rigtig god holdbolddag med opbakning fra tilskuerrækkerne.

Kommentarer


Anmeld kommentaren

Giv redaktøren besked, hvis du synes indholdet virker forkert.

Anmeld kommentaren

Redaktøren er underrettet og vil kigge nærmere på indlægget.