Lynge: Måske en spiller ind

AaB’s direktør vil ikke afvise kontakten til FCK’s Søren Frederiksen

Lynge Jakobsen skuler til transfervinduet og overvejer at åbne det. Foto: Torben Hansen <i>Lars Pauli</i>

Lynge Jakobsen skuler til transfervinduet og overvejer at åbne det. Foto: Torben Hansen Lars Pauli

AALBORG:Superligaklubben AaB har haft et helt dødt transfervindue indtil videre, men med få dage tilbage af januar, så er der nu aktivitet i kulissen.

Sporten.dk sender FC Københavns Søren Frederiksen til Aalborg, og selv om direktør Lynge Jakobsen ikke vil kommentere på navne, så har han åbnet transferdøren på klem.

- Det kan godt være, at der kommer til at ske noget i de sidste 24 timer, og jeg har ikke afvist, at vi tager en spiller ind. Kasper Bøgelund er rejst, og vi er opmærksomme på truppens bredde.

- Vi kan også risikere, at der kommer bud på vores spillere, men når vi er så langt henne i vinduet, skal det være noget helt specielt, før vi siger ja til det, konstaterer Lynge Jakobsen.

Anmeld kommentaren

Giv redaktøren besked, hvis du synes indholdet virker forkert.

Anmeld kommentaren

Redaktøren er underrettet og vil kigge nærmere på indlægget.