Fjerritslev

Otte nye spillere i bridgeklubben

Otte nye spillere er klar, når vi tager hul på næste turnering. De er undervist af Jørgen Hasager. Vi har nu 92 aktive spillere, det største antal i klubbens historie, fortæller formand Folmer Møller.

Otte nye spillere er klar, når Fjerritslev Bridgklub tager hul på næste turnering. De er blevet undervist af Jørgen Hasager. Klubben har nu 92 aktive spillere, det største antal i klubbens historie. Arkivfoto

Otte nye spillere er klar, når Fjerritslev Bridgklub tager hul på næste turnering. De er blevet undervist af Jørgen Hasager. Klubben har nu 92 aktive spillere, det største antal i klubbens historie. Arkivfoto

Fjerritslev Bridgeklub har i perioden fra 8. december til 19. januar spillet en runde. A-række: 1. Peter Mortensen/Kristian Kold 658, 2. Per Mogensen/Mogens Storvang 651. B-række: 1. Hans Olesen/Arne Pedersen 550, 2. Arne Rasmussen/Lydia Rasmussen 523. C-række: 1. Birthe Olesen/Jørgen Hasager 548, 2. Grethe Lynge/Thomas Andreasen 543. D-række: 1. Britta Svenningsen/Dion Konnerup 501, 2. Erna Eriksen/Karen Laursen 479. Middelscore i A-rækken var 600, i B- og C-rækken 500 og D-rækken 444 point. - De to førstnævnte i B-, C- og D-rækken rykker en række op. Tilsvarende rykker de nederst placerede i A-, B- og C-rækken en række ned.

Forsiden


Breaking
Her er alle de nye restriktioner, du skal kende
Luk