EMNER

Støtteforening søger dialog

Bestyrelsen har konstitueret sig

SÆBY:Bestyrelsen for den nystiftede forening Nellemanns Haves Venner har konstitueret sig. Bestyrelsen har denne sammensætning: Formand Hanne D. Heilmann, Skagen, næstformand Jan Thomsen, Sæby, sekretær Ninna Olsen, Sæby, kasserer Birthe Andersen, Sæby, pr- mand Per Østergaard, Sæby, suppleanter Anker Juel Pedersen, og Bo Simonsen, begge Sæby. John Hansen og Arne Løvendahl, begge Sæby, er valgt som revisorer - Bestyrelsen for Nic. Nellemanns Fond har venligt indbudt bestyrelsen fra vores nystiftede forening til et møde torsdag, og vi kan meddele, at vi fra vores forening er meget interesseret i at samarbejde med Fonden og vil gerne vil stille foreningens kræfter til rådighed for bevarelse af Nellemanns have i dens helhed, siger Hanne D. Heilmann.