Vejgaards aktive afsluttede sæsonen

120 spiste lagkage i VB’s lokaler

Frans Steen, der overraskende havde spillet sig i bowlingturneringens finale, måtte nøjes med en tredjeplads. Lis Arenshøj er klubbens suppleant.

Frans Steen, der overraskende havde spillet sig i bowlingturneringens finale, måtte nøjes med en tredjeplads. Lis Arenshøj er klubbens suppleant.

Galleri - Tryk og se alle billederne.

2
Galleri - Tryk og se alle billederne. Galleri - Tryk og se alle billederne.

120 medlemmer af Vejgaard Aktive Klub mødtes fornylig i Vejgaard Boldspilsklubs lokaler til den traditionelle sæsonafslutning.Klubben vægter de sociale aktiviteter højt, og formand Leif Bruno Sørensen kunne i sin beretning fortælle om arrangementer med så stort fremmøde, at klubben har været nødt til at sige nej til nye medlemmer.Mest populær er klubbens bowlingturnering hvor næsten alle 160 medlemmer har deltaget.Efter overrækkelsen af sæsonens bowlingpræmier var der socialt samvær over kaffe og lagkage.

Anmeld kommentaren

Giv redaktøren besked, hvis du synes indholdet virker forkert.

Anmeld kommentaren

Redaktøren er underrettet og vil kigge nærmere på indlægget.