Nyheder

Politiet udvider eftersøgningen af 21-årige mand

Siden natten til fredag har Nordjyllands Politi søgt efter 21-årige Oliver Ibæk Lund, der forsvandt efter en bytur i Jomfru Ane Gade.

Selvom der har været hjælp fra pressen, sociale medier og frivillige, har det endnu ikke været muligt at finde ham. Derfor udvider politiet nu eftersøgningen.

Det fortæller Nordjyllands Politi i en kort udtalelse.

- Vi har søgt hele dagen i dag, og vi fortsætter vores arbejde - også i morgen, hvor vi udvider vores eftersøgning, siger politikommissær ved Nordjyllands Politi Michael Karstenskov.

Oliver Ibæk Lund beskrives som 21 år, almindelig af bygning, mørkt kort hår og bærer briller. Har du oplysninger, så kontakt gerne politiet på 114.

Få adgang første måned for kun 49 kr.

Prøv Nordjyske nu

Allerede abonnent? Log ind

Abonnementet giver adgang til Nordjyske.dk og fornyes automatisk til 109 kr. pr. måned og er uden binding.

Læs også

Gå til relaterede emner

Forsiden