Biludstilling hos Sindal Farver
Sindal Farver, Sindal Postbutik, DAO Pakkeshop, Western Union, Landbrugs- og Varelotteriet og HØJ Data. Ja, indehaveren af det hele Tommy Høj er en driftig forretningsmand, der også er formand for Sindal Handel under Sindal Udviklingscenter. Nu har han tilføjet endnu et område til de i forvejen mange aktiviteter nemlig: HØJ Biludstilling.
- Ja, jeg har nok at lave, men lidt ekstra aktiviteter omkring butikken skader jo ikke. Derfor har Jens Sørensen, indehaver af JS Autogården, og jeg aftalt, at han kan benytte området foran forretningen til biludstilling, fortæller Tommy Høj.
Årsagen til denne aftale er, at JS Autogården gerne vil være på et sted, hvor der dagligt kommer mange mennesker, der i ro og mag kan se på de udstillede biler. Tommy Høj forhandler ikke bilerne, men henviser til JS Autogården, som har værksteder og udstillinger på Møllehusvej 50 og Gaden 60 i Sindal.
Få adgang første måned for kun 49 kr.
Prøv Nordjyske nuAllerede abonnent? Log ind
Abonnementet giver adgang til Nordjyske.dk og fornyes automatisk til 109 kr. pr. måned og er uden binding.