Biomaraton og stand-up i Bio 1+2
Fredag 24. marts slår Hadsund Bio 1+2 dørene op til Ungdomsskolens store Biomaraton!
- Her skal op mod 220 unge se film fordelt i to sale, fortæller Mads Bersang Jensen, der er koordinator for Ungdomsskolen, og det bliver alle tiders nat med fede film, pizza og slik til man revner. Der er også hyggerum ved siden af biografsalene, hvor man kan spille lidt PlayStation og brætspil, eller få sig en lur i løbet af natten. Der er stadig masser af pladser.
Som noget nyt i år, starter vi ballet med et Stand-up Show af den kendte komiker Morten Wichmann, som har medvirket i bl.a. Dybvaad og Nørgaads Netflix på TV2 ZULU. Inden han kommer på, vil der være opvarmning ved Haija Reyes.
Ungdomsskolen trækker vanen tro lod mellem billetnumrene om store og små præmier i løbet af natten. Blandt præmierne er i år for eksempel 2 fripladser til Ungdomsskolens tur til Heide Park til maj i år.
Så trænger du til en virkelig hyggeaften? Er du mellem 13 og 18 år eller bare går i 7. klasse? Så foregår tilmeldingerne på ungmariagerfjord.dk
Få adgang første måned for kun 49 kr.
Prøv Nordjyske nuAllerede abonnent? Log ind
Abonnementet giver adgang til Nordjyske.dk og fornyes automatisk til 109 kr. pr. måned og er uden binding.