retsforfølgelse

Elvira Pitzner var fængslet i tre dage med 250 andre kvinder

Uanset hvor man havner, har man et medansvar, medgiver Elvira Pitzner i ny dokumentar om Dubai-fængsling.

Elvira Pitzner (yderst til højre) er sammen med sine søstre og sin mor især kendt fra realityprogrammet "Diamantfamilien". Her er de fotograferet på den røde løber til Zulu Awards i 2020. Elvira Pitzner var hen over årsskiftet tilbageholdt i Dubai i tre måneder efter anklager om utroskab. Men i begyndelsen af februar blev hun frikendt og kunne rejse tilbage til Danmark.
Elvira Pitzner (yderst til højre) er sammen med sine søstre og sin mor især kendt fra realityprogrammet "Diamantfamilien". Her er de fotograferet på den røde løber til Zulu Awards i 2020. Elvira Pitzner var hen over årsskiftet tilbageholdt i Dubai i tre måneder efter anklager om utroskab. Men i begyndelsen af februar blev hun frikendt og kunne rejse tilbage til Danmark. Martin Sylvest/Ritzau Scanpix

Opdateret kl. 08:06

I de tre måneder, hun var tilbageholdt i ørkenbyen Dubai, var realitystjernen Elvira Pitzner fængslet i tre dage.

Det fortæller hun om i en ny TV 2-dokumentar.

Den 30. november 2023 blev hun sammen med forretningsmanden Mortada Haddad anholdt og varetægtsfængslet på en rejse til Dubai.

Få adgang første måned for kun 49 kr.

Prøv Nordjyske nu

Allerede abonnent? Log ind

Abonnementet giver adgang til Nordjyske.dk og fornyes automatisk til 109 kr. pr. måned og er uden binding.

Forsiden