Aalborg

Ensom? Så er du inviteret til Vejgaard

Aalborg Kommune arrangerer julefest i samarbejde med Frelsens Hær

Vejgaard-Hallen bliver pyntet til fest for dem, som ikke har andre at fejre jul med. Arkivfoto: Henrik Bo
Vejgaard-Hallen bliver pyntet til fest for dem, som ikke har andre at fejre jul med. Arkivfoto: Henrik Bo Foto: Henrik Bo

AALBORG: Juleaften er der traditionen tro fest i Vejgaard-Hallen, hvor Aalborg Kommune byder velkommen til folk, som gerne vil have selskab.

Antallet af pladser er begrænset, og derfor opfordres interesserede til at hente en billet til arrangementet.

Billetterne uddeles på flere kontorer under familie- og beskæftigelsesforvaltningen indtil 17. december.

Julemiddagen indtages kl. 15-17 i Vejgaard-Hallen, og derefter fortsætter julefesten hos Frelsens Hær i Skipper Clements Gade, hvor der er gudstjeneste, hygge, kaffe og julelege.

Frelsens Hær har sørget for buskørsel mellem Vejgaard og Skipper Clements Gade.

Arrangementet er gratis.

Få adgang første måned for kun 49 kr.

Prøv Nordjyske nu

Allerede abonnent? Log ind

Abonnementet giver adgang til Nordjyske.dk og fornyes automatisk til 109 kr. pr. måned og er uden binding.

Gå til relaterede emner

Forsiden