Hård sex fik nabo til at alarmere politiet
Nabo troede kvinde var blevet mishandlet i halvanden time
KOLDING: Husspektakel i en lejlighed i Kolding viste sig, at være en mand og en kvinde, der dyrkede hård sex, skriver dagens.dk.
Sydøstjyllands Politi var fredag aften ude på en af de lidt mere usædvanlige opgaver.
En nabo på Violvej i Kolding ringede ved 22.40-tiden til politiet og fortalte, at en kvinde var blevet mishandlet i halvanden time.
Av, av, av
- Kvinden skulle have skreget og råbt ”av” mange gange, fortæller Poul Steffensen fra lokalpolitiet i Kolding, til dagens.dk.
En patrulje blev sendt til stedet og de bankede på døren til lejligheden på Violvej.
Det viste sig, at parret - en 47-årig mand og en 28-årig kvinde dyrkede hård sex og det var grunden til at kvinden skreg og råbte ”av”.
Parret fortalte ordensmagten, hvad der foregik i lejligheden og politiet kunne derfor - måske med et smil på læben - køre derfra med uforrettet sag.
Få adgang første måned for kun 49 kr.
Prøv Nordjyske nuAllerede abonnent? Log ind
Abonnementet giver adgang til Nordjyske.dk og fornyes automatisk til 109 kr. pr. måned og er uden binding.