Foredrag

LOF-foredrag om angst

Tirsdag 17. juni fortæller psykoterapeut Lene Brøndum Madsen om sin egen sygehistorie

Psykoterapeut Lene Brøndum Madsen fortæller om angst i Hobro Medborgerhus. Privatfoto
Psykoterapeut Lene Brøndum Madsen fortæller om angst i Hobro Medborgerhus. Privatfoto

HOBRO: LOF Mariagerfjord går snart på ferie, men har lige et sidste foredrag - det finder sted tirsdag 17. juni klokken 19-21, og emnet er angst.

Foredragsholder er psykoterapeut Lene Brøndum Madsen. Hun fortæller blandt andet sin egen historie om panikangst, sygemelding og vejen - via terapi - helt fri af sygdommen.

Lene har en baggrund i turistbranchen og som projektleder på Syddansk Universitet, men arbejder nu som psykoterapeut med speciale i behandling af angst og fobier.

Lenes tidligere klient, Eva Skak, kommer også og fortæller i Hobro Medborgerhus. Alle er velkomne, entréprisen er 25 kroner.

Få adgang første måned for kun 49 kr.

Prøv Nordjyske nu

Allerede abonnent? Log ind

Abonnementet giver adgang til Nordjyske.dk og fornyes automatisk til 109 kr. pr. måned og er uden binding.

Gå til relaterede emner

Forsiden