Nyt team i Profil Optik
Hobrobutik skifter en del personalet

Teamet i Profil Optik i Hobro består af fra venstre Marianne Vejsnæs, Lotte Skaarup, Anne Krogh og Ole Skaarup. Privatfoto
HOBRO:Kunderne i Profil Optik i Jernbanegade i Hobro vil i fremover møde en masse nye ansigter, der stå klar til at servicere med gode råd og vejledning.
Ny butikschef er Anne Krogh, som har arbejdet i forretningen et halvt års tid. Hun kommer fra en stilling hos Profil Optik i Hadsund, og har tidligere arbejdet i en af kædens store forretninger i Århus.
Som butikschef afløser hun Jens grundvad, som er stoppet efter mere end 25 år i forretningen i Hobro. Jens Grundvads hustru Marianne Vejsnæs fortsætter som ansat og er altså en del af et team, som også består af optometrist Lotte Skaarup samt optometrist-studerende Ole Skaarup.
- Vi er alle fagligt dybt engagerede, og vil glæde os til at finde den helt rigtige løsning til et godt syn ud fra kundernes ønsker og behov, siger den nye butikschef Anne Krogh.
Giv redaktøren besked, hvis du synes indholdet virker forkert.
Redaktøren er underrettet og vil kigge nærmere på indlægget.