Plads til mere morskab
Cirkusrevyen slutter sæsonen af i Aalborg med otte forestillinger, og der er stadig billetter til salg
AALBORG: Cirkusrevyen er på til Aalborg som afslutning på sæsonen, og selv om revyen er meget populær, er der stadig billetter til salg.
1.000 ud af i alt 13.000 billetter er endnu ikke afsat.
Revyen spiller otte gange i perioden 2.-6. september, og selv om hovedparten af billetkøberne er nordjyder, trækker revyen gæster fra hele landet. Alene fra Aarhus-området har små 500 gæster sikret sig adgang til løjerne i Aalborghallen.
- De mennesker, som kommer til Aalborg bærer forhåbentligt en god oplevelse og fortælling om Aalborg med sig videre, når de er hjemme igen. Og den fortælling er meget værd. Der bliver også lagt mærke til, at det udover København kun er i Aalborg, man kan opleve Cirkusrevyen, siger Ernst Trillingsgaard, direktør i Aalborg Kongres & Kultur Center.
Få adgang første måned for kun 49 kr.
Prøv Nordjyske nuAllerede abonnent? Log ind
Abonnementet giver adgang til Nordjyske.dk og fornyes automatisk til 109 kr. pr. måned og er uden binding.