Hjørring revyen

Revyen sælger godt

Flere udsolgte forestillinger tegner godt for Hjørring Revyen

Hjørring Revyen har flere udsolgte forestillinger. Her fra en tidligere revy. Arkivfoto
Hjørring Revyen har flere udsolgte forestillinger. Her fra en tidligere revy. Arkivfoto Pressefotograf Henrik Bo

Opdateret kl. 12:38

HJØRRING: På fredag er der premiere på årets udgave af Hjørring Revyen, og holdet bag kan allerede nu se frem til omkring 12 udsolgte forestillinger, lyder meldingen fra Henrik ”Baloo” Andersen, Hjørring Revyens direktør.

Dermed ser det ud til at den genopståede revy fortsætter de seneste års kæmpe succes, der blandt andet har sikret dem anerkendelse i form af blandt andet prisen som årets revy i 2011.

Maden har bidt sig fast

Som noget nyt kan revydirektøren også byde mange af gæsterne på et godt måltid mad.

Efter at have kørt med et tilbud om revymenuer i flere år ser det nu ud til at kombinationen med mad og revy har bidt sig fast i publikum.

Der er i hvert fald rigtig mange, der har bestilt revymenuerne i år, lyder det fra direktøren.

Få adgang første måned for kun 49 kr.

Prøv Nordjyske nu

Allerede abonnent? Log ind

Abonnementet giver adgang til Nordjyske.dk og fornyes automatisk til 109 kr. pr. måned og er uden binding.

Gå til relaterede emner

Forsiden