Sparekasse øger selvbetjening
Frøslev Mollerup Sparekasse har netop lanceret 10 digitale løsninger til mobil- og netbank.
FRØSLEV: Kunderne i Frøslev-Mollerup Sparekasse kan nu oprette nye konti eller ansøge om lån udenfor bankens åbningstid og uden at skulle snakke med en rådgiver først. Det er en del af indholdet i de 10 digitale løsninger, som sparekassen netop lanceret i samarbejde med sin it-leverandør BEC.
- Jeg er glad for, at vi har fået udbygget mulighederne. Vi kan nu imødekomme vores kunders ønsker og forventninger på lige fod med de større banker, siger Frank Bertelsen, direktør i Frøslev-Mollerup Sparekasse.
- Vores kunder har nemlig efterspurgt digitale løsninger, som gør dem i stand til at ordne flere af bankforretningerne udenfor sparekassens åbningstid, tilføjer han.
Få adgang første måned for kun 49 kr.
Prøv Nordjyske nuAllerede abonnent? Log ind
Abonnementet giver adgang til Nordjyske.dk og fornyes automatisk til 109 kr. pr. måned og er uden binding.