Kasper Kusk kan være i gang med karrierens sidste kapitel
Den tidligere AaB-profil Kasper Kusk glæder sig over, at der igen er kommet styr på den sportslige kurs hos Vendsyssel FF før et vigtigt forår
På CV'et står blandt andet tre danske mesterskaber, fire pokaltitler, kampe i Champions League og Europa League samt otte A-landskampe for Danmark.
Kasper Kusk' aktive karriere har budt på masser af højdepunkter. Det sidste på listen kan måske blive oprykker til 1. division.
Den nuværende Vendsyssel FF-spiller har nemlig kontraktudløb til sommer og for offensivspilleren, der rundede 34 år i november, skal der i løbet af foråret tages en afgørende beslutning.
Få adgang første måned for kun 49 kr.
Prøv Nordjyske nuAllerede abonnent? Log ind
Abonnementet giver adgang til Nordjyske.dk og fornyes automatisk til 109 kr. pr. måned og er uden binding.