Frederikshavn

Frustration over ejendomscenter

Forældre og personale klager til udvalgsformand over, at de selv må reparere småting på institutioner og skoler

Formanden for Børne og Ungdomsudvalget Christina Lykke Eriksen (SF) har fået mange henvendelser fra byens skoler og institutioner, der er frustrerede over sagsgangene i det kommunale ejendomscenter. Arkivfoto: Peter Broen.
Formanden for Børne og Ungdomsudvalget Christina Lykke Eriksen (SF) har fået mange henvendelser fra byens skoler og institutioner, der er frustrerede over sagsgangene i det kommunale ejendomscenter. Arkivfoto: Peter Broen. Peter Broen

Opdateret 20. maj 2022 kl. 08:47

FREDERIKSHAVN: Formanden for Børne- og Ungdomsudvalget Christina Lykke Eriksen (SF) er ikke tilfreds med den måde det kommunale ejendomscenter fungerer på.

Få adgang første måned for kun 49 kr.

Prøv Nordjyske nu

Allerede abonnent? Log ind

Abonnementet giver adgang til Nordjyske.dk og fornyes automatisk til 109 kr. pr. måned og er uden binding.

Gå til relaterede emner

Forsiden