Loop fejrede fødselsdag med kage og balloner

Bjarne Lundholm, der har lidt problemer med rygmusklerne, får gode råd om træning af Jakob Køster, der er daglig leder af Loop i Sindal. Foto: Niels Helver
Bjarne Lundholm, der har lidt problemer med rygmusklerne, får gode råd om træning af Jakob Køster, der er daglig leder af Loop i Sindal. Foto: Niels Helver Niels Helver

I lørdags var der stor fødselsdagsfest hos Loop på Nørretorv. De kunne fejre, at det er 1 år siden, motionscentret åbnede. Det var ikke givet dengang, at folk ville tage dette nye fitnesscenter til sig, når der også var andre muligheder for motion i Sindal.

I det forløbne år er det kun gået fremad for Loop. Der bliver ved med at komme nye medlemmer, for folk synes godt om konceptet med at træne i en cirkel á 24 minutters varighed.

Flere benyttede dagen til at se motionscenteret og få sig en snak om motion med Jakob Køster. Kostvejleder Britt Køster var også til stede og gav gode kostråd. Der var også en konkurrence, hvor gæsterne skulle punktere en ballon som måske indeholdt et gavekort med gratis træning eller andet.

Få adgang første måned for kun 49 kr.

Prøv Nordjyske nu

Allerede abonnent? Log ind

Abonnementet giver adgang til Nordjyske.dk og fornyes automatisk til 109 kr. pr. måned og er uden binding.

Forsiden