Resultaterne fra nytårsturnering

552 spillede bridge

Foto: Mette Nielsen
Hjallerup 8. januar 2018 11:14

HJALLERUP: Resultaterne fra Hjallerup Bridgeklubs nytårsturnering, hvor 552 deltog, blev:

A-rækken: 1. Jørgen Østergaard-Torben Jacobsen 195 point, 2. Jørgen Solsig Nielsen-Palle Pedersen 186 og 3. Jens M. Thomsen-Mads Krøjgaard 181.

B-rækken: 1. Henning Nielsen-Ole F. Nielsen 212, 2. Gitte Søgaard-Morten Christensen 191 og 3. Lars Mejlholm-Henning Mejlholm 186.

C-rækken: 1. Birthe Jespersgaard-Ole Beltoft 201, 2. Karin Thomsen-Frans Kappel Øvre 190 og 3. Helle S. Christensen-Per Bak 189.

D-rækken: 1. Jørn Larsen-Søren Just Andersen 195, 2. Anne Mette Holmark-Sven Ingerslev 179 og 3. Gerda Vangsted-Morten Vestergaard 179.

E-rækken: 1. Vibeke Vestermark-Jørgen Rybirg 190, 2. Lisbeth Sørensen-Ove Rasmussen 185 og 3. Helge Svenningsen-Sine Kold 180.

F-rækken: 1. Helga Lauesgaard-Erik Væversted Nielsen 204, 2. Bent Pedersen-Jørgen Munkholt 183 og 3. Birthe Houlberg-Torben Iversen 181. G-rækken: 1. Agnete Rasmussen-Hans Henrik Lauritzen 194, Jens R. Sørensen-Jørgen Højer Mathiasen 190 og 3. Hans Olesen-Peder Jacobsen 187.

H-rækken: 1. Bent Nielsen-Søren Nielsen 198, Else Blomholt-Vidar Pedersen 187 og 3. Marianne Kolbeck-Bent Johansen 184. I-rækken: 1. Anette Odgaard-Niels Christian Nielsen 195, 2. Grethe Jacobsen-Karl Erik Jacobsen 191 og 3. Ulla Andersen og Tommy Andersen 187.

J-rækken: 1. Poul Thøis Madsen-Torben Nielsen 200, 2. Peter Trads-Ejvind Sørensen 184 og 3. Birte Bering-Sinne Hjortlund 182. K-rækken: 1. Lars Markussen-Jens Christensen 210, 2. Margrethe Becker-Rasmussen-Bitten Breyen Christensen 174 og Lisa Kjær-Karen Bach 173.

L-rækken: 1. Elsebeth Lang-Birger Sonne Rasmussen 197 point, 2. Helle Rubow-Henning Spliid 193 og 3. Mona Jensen-Niels Jensen 189. M-rækken: 1. Hanne Ibsen-Anne Lyby Adams 201, 2. Lone Schou Christensen-Kim Madsen 192 og 3. Helen Mejlholm-Birgit Stokbro 190. N-rækken: 1. Kirsten Beich Frandsen-Peter Cordes 197, 2. Karin Joy Wolff-Svend Luther Christensen 191 og 3. Birthe Vestergaard Sørensen-Minna Rosholm 172. O-rækken: 1. Hanne Pedersen-Bodil Lund 186, 2. Hanne Hansen-Niels Valdemar Hansen 185 og 3. Rita Jensen-Else Rønde Hansen 180.

P-rækken: 1. Ann Ring-Elena Fensbo 212, 2. Katja Baasch Bundgaard-Hans Peter Rytter 194 og 3. Inge Marie Boel-Bente Sørensen 188. Q-rækken: 1. Hanne Voldbjerg-Carl Voldbjerg 206, 2. Birthe Ottesen-Anni Holmskov 195 og 3. Lissi Lindbøg Madsen-Kaj Nielsen 175. R-rækken: 1. Inge Larsen-Bodil Olsen 215, 2. Kjeld Carlsen-Bjarne Høgh 187 og 3. Bente Houmann-Karen Madsen 181. S-rækken: 1. Anders Hassing-Dunne Plenge 209, 2. Grethe Pedersen-Lisbeth Dall 190 og 3. Gunvor Bach Olesen-Erik Olesen 181. T-rækken: 1. Kirsten Pedersen-Gert Nielsen 196, 2. Grethe Isak Andersen-Kai Jensen 188 og 3. Kirsten Nørgaard Thomsen-Yrsa Vittrup 173. U-rækken: 1. Birgit Bech Larsen-Birte Brøcher 206, 2. Lone Sondrup-Ole Heien 198 og 3. Gitte M. Ansersen-Chresten Andersen 184. V-rækken: 1. Birgit Pallesen-Søren Borrisholt 199, 2. Liss Eismark Jacobsen-Else Marie Pedersen 195 og 3. Mette Hampen-Vera Kragh 174. W-rækken: 1. Lone Frederiksen-Bent Sloth 204, 2. Lise Poulsen-Niels Poulsen 193 og 2. Karin Dürr-Kurt Dürr 193.

chat_bubble Kommentarer keyboard_arrow_down

Log ind for at kommentere.
Henter artikler...
Nyheder udvalgt til dig
Henter artikler...

Nordjyske Plus

Henter artikler...