Aalborg

Se billeder: Aalborg festede for vildt til ANRs kæmpe fødselsdagsfest

ANR runder 40 år, og det betød et proppet Karolinelund, der festede løs til den store, gratis koncert

ANR holdt et brag af en fødselsdagsfest i Karolinelund i Aalborg fredag aften.
ANR holdt et brag af en fødselsdagsfest i Karolinelund i Aalborg fredag aften. Foto: Martin Damgård

ANR startede op for 40 år siden som en lille, lokal radiostation i Huset i Hasserisgade. Siden har radiokanalen fået seriøs vokseværk og gennem fire årtier har lyden samlet aalborgenserne.

Det gør den også her til aften til en kæmpestor koncert i Karolinelund. Med et stjernespækket program med nogle af de bedste DJ's, viste aalborgenserne, at de nok er landets bedste til at feste.

For der blev gået til den med dans, musik og godt humør. Her kan du se billederne fra den store, gratis koncert i Karolinelund. 

Få adgang første måned for kun 49 kr.

Prøv Nordjyske nu

Allerede abonnent? Log ind

Abonnementet giver adgang til Nordjyske.dk og fornyes automatisk til 109 kr. pr. måned og er uden binding.

Gå til relaterede emner

Forsiden