Mariagerfjord

Fortvivlet mor: Folk i fængsel har det bedre

- Hvis de gennemfører det, har folk i fængsel det bedre. Fanger kommer i det mindste på gårdtur og udgang, lyder det fra indigneret mor

Marianne Holm er dybt engageret i sønnen Sejrs liv. Nu er der forslag fremme i Mariagerfjord Kommune om at spare på noget af det, der giver Sejr livskvalitet. 
Marianne Holm er dybt engageret i sønnen Sejrs liv. Nu er der forslag fremme i Mariagerfjord Kommune om at spare på noget af det, der giver Sejr livskvalitet.  Foto: Torben Hansen

Opdateret kl. 06:10

Marianne Holm har aldrig sluppet bekymringen for sønnen Sejr, som i dag er en fuldvoksen mand på 44 år. "Bekymring er mit mellemnavn", siger Marianne Holm.

Få adgang første måned for kun 49 kr.

Prøv Nordjyske nu

Allerede abonnent? Log ind

Abonnementet giver adgang til Nordjyske.dk og fornyes automatisk til 109 kr. pr. måned og er uden binding.

Læs også

Forsiden