Hjørring

Formand med overblik

Så er nedtællingen til årets udgave af Lundergård Revyen for alvor i gang

Tirsdag var der såkaldt kick off-møde i Lundergårdhallen - nedtællingen til årets revy er i gang. Foto: Martin Damgård
Tirsdag var der såkaldt kick off-møde i Lundergårdhallen - nedtællingen til årets revy er i gang. Foto: Martin Damgård

HJØRRING: Da Christina Mogensen tirsdag aften sprang op på baren i Lundergårdhallen var det ikke for at danse. Revy-formanden skulle have overblik og ørenlyd i hallen, som fra midten af april og et par uger frem huser årets udgave af Lundergård Revyen, der i år har slogan’et tager tyren ved hornene.

- Nu sættes slutspurten ind. Fra at være samlet i små myretuer med hver sit arbejde, så er vi nu samlet i en stor tue, siger revy-formanden.

Mere end 100 frivillige er involveret i Lundergård Revyen, hvor der allerede er solgt 3300 billetter ud af 5000 mulige.tn

Gå til relaterede emner

Forsiden